Kur aizbraukt ar prāmi no Rīgas vai Tallinas

21 Apr

Ceļošana ar prāmi ir viens no populārākajiem veidiem, kā ceļot lēti un draugu lokā. Tas ir īpaši populārs veids, kā labi pavadīt laiku ne tikai galapunktā, bet arī paša ceļojuma laikā.

Šajā rakstā esmu guvis ieskatus par to, kāpēc man patīk ceļot ar prāmi un arī dažus reisus, kur tad īsti iespējams aizbraukt gan no Rīgas, gan no Tallinas.

Ceļošana ar prāmi

ceļot ar prāmi

Viens no ērtākajiem ceļošanas veidiem, kas man personīgi ļoti patīk, ir ceļošana ar prāmi. Šajā sadaļā pastāstīšu tev iemeslus, kāpēc man tas šķiet kā viens no foršākajiem veidiem kā ceļot apkārt.

Braukt ar prāmi ir jautri

Ir jautri braukt ar prāmjiem. Bez satiksmes, šauriem sēdekļiem, drošības līnijām tie piedāvā iespēju baudīt sāļo jūras vēju un tā šūpoles. Ir daži cilvēki, kuri regulāri brauc ar prāmi pat uz darbu. Tas viņiem ietaupa grūtības saskarties ar satiksmes grūtībām sastrēguma stundās. No otras puses, ir tūristi un ceļotāji, un tieši no tādas perspektīves es skatos uz prāmjiem visvairāk.

Uz prāmja parasti izvēršas vesela ballīte – koncerti, uzkodas, dejas, karaoke. Protams, var atrast arī mierīgus stūrus, kur baudīt savu ceļojumu klusumā un sev vēlamā sabiedrībā.

Prāmis var tevi aizvest uz vietām, kur pat lidmašīnas nelido

Lai gan lidmašīnas līdz galamērķim var aizlidot diezgan ātri, tam ir pievienotā bagāža – rindas, skenēšana, slēptas maksas utt. Gluži pretēji, prāmji liek justies ērtāk nekā lidostās. Viņi peld pa jūrām, no kurām paveras lielisks skats. Turklāt ūdens vienmēr sniedz brīvdienu sajūtu. Ar prāmjiem var nokļūt vietās, kur slēpjas jūru noslēpums.

Ceļot ar prāmi ir lētāk

Un visbeidzot, ar prāmjiem braukt ir gluži vienkārši izdevīgi. Tas bieži vien ir lētāk, nekā ar lidmašīnu. Un ceļojot svarīgi ir iekrāt katru kapeiku, jo tomēr ir tik daudz lietas, ko gribās redzēt, izmēģināt, nopirkt. Turklāt ceļošana r prāmi nebūt nav neērtāka par ceļošanu ar lidmašīnu – es pat teiktu otrādāk. Ciit var arī nepiekrist, katram savs,

Braukt ar prāmi no Rīgas vai Tallinas

No Rīgas ar prāmi var doties galvenokārt uz divām lokācijām ar iemīļoto Tallink prāmi. Tās ir uz Stokholmu vai uz Helsinkiem.

Helsinkos jau esmu līdzīgu maršrutu izbraucis, par ko vairāk par izlasīt rakstā Brauciens ar prāmi Tallina – Helsinki ir ceļojums.

Tallina ir vel viens visai populārs maršruta sākums, ko bieži vien izmanto arī latvieši. Ja jau nokļūts līdz Tallinai, tad tālāk ar prāmi iespējams doties uz Helsinkiem, Stokholmu, Ālandu salām vai Visbiju. Izvēle ir tavās rokās!

Šos datus ieguvu oriģinālajā Tallink mājaslapā.

Lai forši ceļojumi!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: